1985

Założenie firmy ADWA. Dystrybucja olejów silnikowych amerykańskiej marki Valco.

1985

1989

Wprowadzenie do dystrybucji kolejnych marek olejów jak: Rafineria Gdańska, Mobil, Shell, Castrol i inne.

1989

1993

Założenie nowej siedziby firmy przy ulicy Lodowej 107 w Łodzi. Rozpoczęcie produkcji opakowań HDPE oraz konfekcjonowania olejów.

1993

1994

Rozpoczęcie produkcji i dystrybucji chemii samochodowej: płynów do chłodnic, płynów do      spryskiwaczy, płynów hamulcowych i innych.
1994

2000

Wdrożenie systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001.

2000

2002

Nawiązanie współpracy technologicznej i  handlowej z firmą Venol Motor Oil GmbH.

2002

2004 - 2007

Uruchomienie produkcji olejów silnikowych i przemysłowych pod brandami ADWA i VENOL. Stworzenie własnej linii opakowań.

2004 - 2007

2010 - 2014

Rozbudowanie infrastruktury produkcyjnej, magazynowej oraz laboratorium. Budowa nowoczesnej blendowni. Uruchomienie dwóch automatycznych linii do konfekcjonowania olejów i chemii samochodowej. Wprowadzenie nowych maszyn do rozdmuchu HDPE.

2010 - 2014

2013

Zintensyfikowanie rozwoju eksportu i ekspansja międzynarodowa. Udział w międzynarodowych targach branżowych.

2013

2016

Powstanie firmy Venol Motor Oil Sp z o.o. w Polsce. Uruchomienie trzech, nowych maszyn do produkcji opakowań. Wprowadzenie na rynek olejów syntetycznych A.M.G. Venol.

2016

2018

Zwiększenie możliwości produkcyjnych poprzez wprowadzenie kolejnej, w pełni automatycznej linii do konfekcjonowania. Opracowanie technologii i rozpoczęcie produkcji linii produktowej olejów do motosportu. Wspieranie sportu- sponsorowanie drużyny  VENOL Atomówki Łódź oraz nawiązanie współpracy z gwiazdami sportu.

2018

2019

Wprowadzenie szeroko pojętego rebrandingu marki –  nowa linia opakowań na oleje Venol, system dwuetykietowy, zgrzew indukcyjny w zamknięciach opakowań.

2019

2020

Rozpoczęcie produkcji olejów syntetycznych dla przemysłu.

2020

2021

Powstanie olejów do samochodów hybrydowych. Produkcja olejów do ciężarówek o klasie API- CK.

2021

Przedsiębiorstwo VENOL Motor Oil Sp. z o.o. utworzone zostało 13 czerwca 2016 roku. Naszą misją jest wytwarzanie i dostarczanie Klientom najwyższej jakości olejów smarowych oraz produktów chemii samochodowej. Obecnie w ofercie VENOL posiadamy ponad 140 produktów, w tym: wysokiej jakości oleje dla motoryzacji, oleje do silników samochodów ciężarowych, autobusów, oleje dla rolnictwa i ogrodnictwa, oleje do maszyn budowlanych i ciężkiego sprzętu, oleje przemysłowe, oleje technologiczne, smary, płyny eksploatacyjnych, a także chemię samochodową. Nasze produkty dostępne są w ponad 70 krajach na całym świecie. A to co wyróżnia produkty VENOL, to zastosowanie w procesie ich produkcji  nowoczesnej i innowacyjnej technologii ACTIVE POWER. Zastosowanie, specjalnie dobranych, olejów bazowych i dodatków funkcjonalnych, gwarantuje pełną ochronę silnika oraz znacząco przyczynia się do wydłużenia okresu między wymianami oleju.

Ponadto, wysoką jakość naszych produktów potwierdzają aprobaty techniczne znanych producentów samochodowych np. Mercedes-Benz.

Dynamiczny rozwój branży obliguje nas do ciągłego monitorowania rynku, celem szybkiego reagowania na technologicznie nowe trendy. W celu doskonalenia naszej oferty podjęliśmy współpracę z licznymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi. Następstwem tej kooperacji jest wprowadzenie do naszej oferty produktów EKO oraz produktów niskopopiołowych – LOW SAPS. Zgodnie z normami unijnymi EURO 5, konieczne stało się stosowanie tychże olejów w nowych modelach samochodów.
Aktualnie w naszym portfolio posiadamy brand VENOL oraz markę premium A.M.G. VENOL. Nowy brand zaopatruje rynek automotive w wysokiej jakości oleje silnikowe. Są one produkowane w oparciu o najbardziej zaawansowane technologicznie, w pełni syntetyczne bazy olejów PAO, z wykorzystaniem Ester Technology. W tym względzie produkt A.M.G. VENOL jest bezkonkurencyjny w branży.
Nasz zespół to doświadczeni praktycy, którzy każdego dnia pracują z pasją. Obecnie na stanowiskach administracyjnych, magazynowych, jak i produkcyjnych zatrudniamy 130 osób.
Poprzez efektywny dobór inwestycji o dużym potencjale oraz skuteczne nimi zarządzanie, konsekwentnie budujemy wartość naszej firmy i naszych brandów. Profesjonalizm, proaktywność, zespołowość, otwartość, rzetelność, odpowiedzialność oraz nieustanny rozwój stanowią podstawowe wartości, którymi kierujemy się każdego dnia. Powyższe wartości kreują i  wzmacniają nasz wizerunek, jako godnego zaufania partnera biznesowego oraz pracodawcy.

Scroll to Top